Розсилка МОНУ

Вітаємо, колеги!

Сьогодні у нашій традиційній розсилці найважливіших новин і актуальних можливостей дізнавайтесь про реєстрацію на додаткову сесію ЗНО, ресурси про вакцинацію освітян, залучених до ЗНО, урок з медіаграмотності для учнів 7-11 класів та іншу важливу інформацію.

Переходимо до новин!

ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ДОДАТКОВУ СЕСІЮ ЗНО

До 18 травня триватиме реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання2021року.Хто має право на реєстрацію в цей період, які документи слід підготувати і як саме зареєструватись, читайтеза посиланням.

Якщо ви знаєте учнів, яким необхідно зареєструватись на додаткову сесію ЗНО, радимо нагадати їм про це і ознайомити з вимогами до реєстрації.

КОРИСНІ РЕСУРСИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ОСВІТЯН, ЯКІ ЗАЛУЧЕНІ ДО ЗНО

Освітяни, які беруть участь у ЗНО-2021, можуть щепитися від COVID-19. Якщо ви ще сумніваєтесь, чи варто захистити себе від коронавірусу, чи вам бракує інформації, рекомендуємо відвідати такі ресурси:

 • перевірена інформація про вакцинацію в Україні –vaccination.covid19.gov.ua
 • розвінчані міфи та побоювання щодо щеплення –bit.ly/vaccination_myths
 • достовірно про вакцинацію людей з хронічними хворобами –bit.ly/chronic_diseases
 • інструкція, як допомогти записатися на вакцинацію літнім батькам, родичам чи знайомим –bit.ly/vaccination_old
 • експертно про зв’язок тромбозів та вакцин від COVID-19 –bit.ly/vaccination_thrombosis
 • найчастіші запитання про вакцинацію –bit.ly/vaccination_questions
ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ, ДОСВІД РЕГІОНІВ, АКТУАЛЬНІСТЬ ДЛЯ ПОЗАШКІЛЛЯ – ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН-СЕСІЯ ЩОДО ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Пріоритетність цифровізації освіти, досвід регіонів у впровадженні дистанційного навчання та актуальні онлайн-інструменти для позашкілля – про це йшлося під час онлайн-сесії щодо дистанційної освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

Під час заходу представники Донецької області, Кривого Рогу та Києва поділились успішними практиками організації дистанційного навчання у школах. А про досвід онлайн-навчання у позашкіллі учасники заходу дізнались на прикладі Малої академії наук та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Докладніше про онлайн-сесію читайтеу цій публікації, а повний запис дивіться наYouTube-каналітаFacebook-сторінці МОН. Презентації спікерів онлайн-сесії можна завантажити запосиланням.

ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ОСВІТИ

В Будапешті відбулосьдруге засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти.Під час засідання заступницяМіністра освіти і науки України Віра Рогова поінформувала угорських колег про забезпечення освітніх прав угорської національної меншини в Україні у контексті імплементації законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту».

Зокрема, йшлося про:

 • збереження в системі загальної середньої освіти навчання угорською мовою в обсязі, визначеному законодавством;
 • збереження мережі закладів з класами з навчанням угорською мовою, що забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти;
 • залучення фахівців з української та угорської мов, що працюють на Закарпатті, зокрема Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, до розроблення нових модельних навчальних програм з метою забезпечення ефективного викладання української мови як державної.

Докладніше про зустріч можна прочитатиза посиланням.

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ОСВІТЯН ТА УЧНІВ

Урок з медіаграмотності та розіграш призів для вчителів

Нагадуємо про можливість використовувати матеріалиуроку з медіаграмотності для учнів 7-11 класів, який розробили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Смарт освіта». Урок створений на основінавчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають і спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію.

Вчителі, які скористаються розробкою, отримають сертифікат і шанс виграти подарунки від ЮНІСЕФ. Для участі в розіграші необхідно провести урок та до 20 травня заповнити анкету запосиланням. Сертифікати будуть відправлені всім, хто виконав умови, після 25 травня.

Урок можна проводити як цілісне заняття у форматі онлайн чи офлайн, або ж використовувати окремі вправи з розробки під час проведення уроків з різних дисциплін, які вимагають навичок медіаграмотності, наприклад, історія, правознавство, біологія тощо. Урок спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам.

Докладніше про те, як можна скористатись матеріалами уроку та чому важливо розвивати медіаграмотність учнів, читайтеза цим посиланням. Матеріали для проведення уроку завантажуйтеось тут.

Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху

17-23травня за ініціативи ООН по всьому світу відбудетьсяшостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі.

Заходи будуть відбуватися у два етапи:17-23травня та15-21листопада.Під час І етапу заплановано проведення, зокрема:

 • Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху на тему «Безпечна дорога додому» у всіх закладах загальної середньої освіти країни та інших інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених безпеці дітей на дорозі (матеріали запосиланням);
 • VI щорічного всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт серед дітей та молоді «Безпечна країна» на тему безбар’єрності, зокрема в освітньому середовищі;

Більше інформації щодо заходів Тижня –тут.

Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності

До 26 травня триває Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності2021– «Від ідеї до реалізації». Для участі у кампанії запрошуються зокрема і заклади повної загальної середньої освіти.

Для проведення занять з інтелектуальної власності у школі розробленонавчально-методичні матеріали. Тематику занять для школярів присвячено важливості творчої діяльності на шляху досягнення мрій.

Докладніше про матеріали і те, як ними скористатись, читайтеза посиланням.

Вебінарив межах реформи шкільного харчування
такампанії «Освіта в нових громадах від А до Я»

Тривають серії вебінарів щодо реформи шкільного харчування та в межах кампанії «Освіта в нових громадах від А до Я», які проводять Швейцарсько-український проєкт DECIDE і МОН.

Цикл вебінарів із провідними експертами у сфері закупівель харчування та впровадження HACCP відбудеться в межах підтримки реформи харчування, що ініційована Першою леді України Оленою Зеленською. Вебінари у форматі “запитання-відповіді” проходять протягом травня-червня. Під час реєстрації на кожен вебінар учасники матимуть змогу лишити свої запитання.

Крім того, протягом травня-червня відбуваються вебінари в межах Національної консультативно-дорадчої кампанії«Освіта в нових громадах від А до Я», що реалізується проєктом DECIDE у співпраці з МОН, Міністерством розвитку громад та територій України, Асоціацією ОТГ України.

З-поміж теми цих вебінарів – ОМС в системі забезпечення якості шкільної освіти; мовацифр для оптимізації мережі; партнерство та співпраця для результативної оптимізації мережі закладів освіти; впливспівробітнитцва на розвитокмережі ЗО та процесїї оптимізації; особливості трудових відносин з керівниками закладів освіти; консультація з експертом з питань організації діяльності органів управління освітою в територіальній громаді; фінансова автономія закладів освіти: співпраця із засновником.

Анонси вебінарів розміщуватимуться на Facebook-сторінкахМОНтапроєкту DECIDE. Також після завершення вебінарів їх відеозапис публікуватиметься на цих сторінках.

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

 • для освітніх управлінців –forms.gle/88XZjnrBmbtAbTRD7
 • для вчителів –forms.gle/jSiZjbY5Gvw6ie2s9

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-)

Вітаємо, колеги!

Сьогодні у листі нашої регулярної розсилки ви традиційно дізнаєтесь про найважливіші новини щодо шкільної освіти за останні 7 днів. Зокрема – про звіт за результатами дослідження ефективності впровадження НУШ, додаткові уроки для Всеукраїнськоїшколи онлайн та єдину централізовану базу даних позашкілля.

Також сьогодні дізнавайтесьпро Найбільший урок у світі з екології та кліматичних змін “Планета –мій дім”, матеріали до якого розробили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та EdEra.

Тож до новин!

ОПРИЛЮДНЕНО ПЕРШІ ТРИ ЧАСТИНИЗВІТУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГУ НУШ

На сайті МОН оприлюднено перші три частини звіту за результатами комплексного дослідження ефективності впровадження реформи "Нова українська школа".

Результати дослідження викладено у семи тематичних розділах та одному узагальнюючому. Три перші з них, а також узагальнюючий вже доступні на сайті МОН:

 1. Дослідження наскрізних умінь учнів початкової школи
 2. Спостереження за уроками вчителів початкових класів
 3. Спостереження за роботою учнів початкових класів

Узагальнюючий розділ–Моніторинг впровадження реформи НУШ: результати та рекомендації.

Ключову інформацію про дослідження, а також його оприлюднені частини розміщенона спеціальній сторінцісайту МОН. Також на ній з’являтимуться у доступі ті частини дослідження, які будуть оприлюднюватись найближчим часом.

ПРОВОДЬТЕ НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ З ЕКОЛОГІЇ ТА КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

До Дня Землі разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) EdEra розробила план та матеріали до Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін "Планета –мій дім".

Цей урок створено, щоб розповісти учням про екологічну культуру, відповідальне споживання у контексті Цілей сталого розвитку та надихнути їх своїми щоденними діями протидіяти зміні клімату.

Урок розраховано на учнів 5-8 класів, але за потреби вчителі початкових та старших класів можуть адаптувати матеріал під власні потреби.

Матеріали до уроку вже доступні для використання на платформі EdEra за посиланням:https://bit.ly/2O7x7VQ. Ви можете завантажити матеріали та відеой провести урок у своїй школі та класах.Зокрема – і в онлайн-форматі, матеріали є зручними для цього.

У матеріалах уроку доступні:

 • план уроку для вчителя (сценарій уроку, пояснення до вправ і робочого зошиту, рекомендації тадодаткові матеріали)
 • презентація уроку
 • робочий зошит для учнів
 • тестування
 • відео дітей-активістів з усього світу –youtu.be/URgJjoq7AVo
 • мультфільм проЦілі сталого розвитку закцентом на екологію –youtu.be/zAjiIOihGQo

Вчителі, які успішно пройдуть тестування, отримають сертифікат учасника, розрахований на 2 академічні години.

Також серед усіх учасників буде проведено розіграш сувенірів від ЮНІСЕФ. Для того, щоб взяти участь, потрібно:

 • провести урок та зробити декілька фото проведеного уроку разом з учнями
 • опублікувати їх у Фейсбуці з хештегом #планета_мій_дім
 • заповнити форму учасника до 21 квітня включно (обовʼязково):forms.gle/QfSo1uohCgJ15Lyu7

Результати розіграшу повідомлять 50-ти переможцям поштою у День Землі, 22 квітня. Переможці отримають набір для збору станції моніторингу якості повітря. За допомогою цього простого у користуванні приладу школа долучиться до збору даних у своєму населеному пункті дляSaveEcoBot, єдиного в Україні екологічного чат-боту, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.

БЕЗОПЛАТНЕ НАВЧАННЯ НА ПІДГОТОВЧИХ КУРСАХДЛЯ ОСІБ З НЕПІДКОНТРОЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ

Триває пілотний проєкт МОН щодо безоплатного навчання осіб з непідконтрольних територій на підготовчих курсах з можливістю подальшого вступу до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб.

Навчання проводиться з березня до травня. Слухачами курсів можуть стати особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької, Луганської областей, АР Крим та Севастополя, які завершили навчання у закладах загальної середньої освіти на непідконтрольній території після квітня2014року.

Пілотний проєкт триває у дев’яти закладах вищої освіти, в яких діють освітні центри "Донбас-Україна"та "Крим-Україна".На підготовчі курси слухачі зараховуються без іспитів. Навчання здійснюється за денною формою. У разі обмежувальних заходів через COVID-19 та відповідно до можливостей слухачів, навчання може проводитися за дистанційною або змішаною формою.

Більше деталей –за посиланням.

ДОДАТКОВІ УРОКИ ДЛЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ОНЛАЙН

Кабінет Міністрів перерозподілив 6,7 млн грн, що дасть можливість створити додаткові 399 уроків для онлайн-платформи "Всеукраїнська школи онлайн".

Сьогодні платформа вже налічує1260еталонних уроків з різних предметів, необхідних для забезпечення дистанційного/змішаного навчання. Ще 660 уроків наразі проходять етапи перевірки і незабаром стануть доступними на платформі.

Всеукраїнська школа онлайн –E-SCHOOL.net.ua– це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам.

ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес. А вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій.

Деталі –за посиланням.

МОН ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИЄДИНУ ЦЕНТРАЛІЗОВАНУ БАЗУ ДАНИХ ПОЗАШКІЛЛЯ

Міністерство та ІТ-компанія "SoftServe"підписали меморандум про співпрацю, який передбачає цифрову трансформацію позашкільної освіти. Це відбуватиметься шляхом створення єдиної централізованої бази даних позашкілля та запровадження електронної освітньої системи.

Система допоможе користувачам:

 • обирати найближчі за місцем проживання та напрямом діяльності гуртки, клуби, секції;
 • бачити графік роботи та популярність гуртка (відвідуваність, наповненість груп);
 • моніторити рівень матеріально-технічного забезпечення закладів позашкільної освіти та бачити кадрову наповнюваність (профілі педагогів та відгуки на кожен заклад).

Докладніше про це читайтеось тут.

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знатиу цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

 • для освітніх управлінців –forms.gle/88XZjnrBmbtAbTRD7
 • для вчителів –forms.gle/jSiZjbY5Gvw6ie2s9

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можетеза посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-)

До наступного четверга!

Кiлькiсть переглядiв: 70

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.